Kalendarz VarSavski 2018

wpis w: Kalendarz VarSavski, SEZON 4 | 2

Kalendarz VarSavski 2018 gotowy do pobrania! Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego pobierania i drukowania kalendarza na 2018 rok. Tegoroczny kalendarz cieszył się sporym zainteresowaniem, dlatego też postanowiliśmy przygotować kalendarz również na nadchodzący rok. Dlaczego w takiej formie i kolorystyce?

 

KALENDARZ VARSAVSKI 2017

Kalendarz VarSavski 2017 wymagał od nas sporego zaangażowania, logistycznego i koncepcyjnego. Nie da rady ukryć, że przygotowanie kart w każdym miesiącu zajmowało naprawdę dużo czasu, w szczególności w miesiące poświęcone POWSTANIU WARSZAWSKIEMU. Ogólnie rzecz biorąc, Kalendarz Varsavski na 2017 rok może być użyty ponownie – można wydrukować wszystkie karty, a w miejscu kartki z kalendarza powiesić dowolny zdzierany kalendarz. Z naszej strony serdecznie polecamy Zdzierak warszawski. Okienka są nadal aktualne, mogą więc być dodatkiem do nowego kalendarza. Jeżeli ktoś w tym roku przegapił nasz kalendarz i odpowiada mu tego typu wspólna zabawa zdzierankowa – serdecznie zapraszamy! Nikt nie powiedział, że nie można mieć kilku kalendarzy! Tym bardziej, że Kalendarz VarSavski 2018 rok przygotowany jest w zupełnie innej formie.

KALENDARZ VARSAVSKI 2018

Opracowanie kalendarza na 2017 rok sprawiło nam sporo frajdy, jednak w nadchodzącym roku chcielibyśmy się skupić na czymś zupełnie innym, a przygotowanie podobnego, obszernego kalendarza zajęłoby zbyt dużo czasu, czas ten wolelibyśmy przeznaczyć więc na nasze nowe przedsięwzięcie. Nie wiemy co prawda, w jaki sposób de facto uda nam się wszystko logistycznie zorganizować, niemniej postaramy się zrobić jak najwięcej. Kalendarz VarSavski na 2018 rok jest jedynie częścią tego projektu, chcieliśmy jednak, aby dobrze komponował się przez cały rok kolorystycznie i graficznie z tym, co zaplanowaliśmy, dlatego też zdecydowaliśmy się na taką właśnie formę i dobór kolorów. Zamysł naszego projektu na 2018 rok przedstawimy już niedługo.

Kalendarz VarSavski 2018 będzie udostępniony od razu w całości, co miesiąc będziemy jednak przypominać o możliwości pobrania kolejnych kart. W 2018 roku kalendarz jest w formie miesięcznej, jest więc do pobrania 12 kart. Każdego miesiąca prezentujemy grafikę związaną z Warszawą. Każdy miesiąc ma też przypisany swój własny kolor, który będzie nam towarzyszył przez cały miesiąc. Do stworzenia kalendarza użyliśmy warszawskiego kroju pisma Cyrulik Rounded.

Niektóre ze zdjęć, użyte w kalendarzu i przedstawione w formie grafik, są naszego autorstwa, inne zostały udostępnione przez zdolnych artystów, którzy podzielili się swoimi zdjęciami w ramach licencji Creative Commons do użytku komercyjnego nawet bez konieczności przypisania. Jednak każda praca wymaga odpowiedniej zapłaty, dlatego też stwierdziliśmy, że uznanie autorstwa to minimum z naszej strony, aby podziękować Twórcom za ich zdjęcia.

Styczeń – POMNIK MIKOŁAJA KOPERNIKA

Autorem zdjęcia jest Mateusz Grzejszczyk vel Hędrix, brat Savy. Jest to zdjęcie, które wykonaliśmy w ramach wycieczki po Warszawie śladami bohaterów powieści Hanny Ożogowskiej. Kolejna część tego projektu jest w przygotowaniu.

Luty – MOST PONIATOWSKIEGO

Jest to nasze zdjęcie, które również wykonaliśmy w ramach wycieczki po Warszawie śladami bohaterów powieści Hanny Ożogowskiej.

Marzec – ZAMEK KRÓLEWSKI I KOLUMNA ZYGMUNTA

Kolejne zdjęcie z wycieczki  po Warszawie śladami bohaterów powieści Hanny Ożogowskiej.

Kwiecień – BRAMA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Autorem zdjęcia jest Mateusz Grzejszczyk vel Hędrix, brat Savy. Zdjęcie wykonane w uzupełnieniu do posta na temat Obchodów dwustulecia Uniwersytetu Warszawskiego i wspomnień Savy związanych z ową uczelnią.

Maj – PAŁAC NA WODZIE

Autorem zdjęcia jest Henryk Niestrój. Zapraszamy na Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich.

Czerwiec – SYRENKA NA POWIŚLU

Autorem zdjęcia jest Henryk Niestrój. Legendę o Syrence warszawskiej analizowaliśmy poprzez przeźrocza z PRL-u.

Lipiec – KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO KRZYŻA

Autorem zdjęcia jest Mateusz Grzejszczyk vel Hędrix, brat Savy. Zdjęcie wykonał podczas spaceru po Warszawie śladami bohaterów powieści Hanny Ożogowskiej.

Sierpień – PAŁAC PREZYDENCKI I POMNIK KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO

Również to zdjęcie wykonaliśmy podczas spaceru po Warszawie śladami bohaterów powieści Hanny Ożogowskiej.

Wrzesień – MOST PONIATOWSKIEGO

Autorem zdjęcia jest Henryk Niestrój.

Październik – POMNIK IGNACEGO PADEREWSKIEGO

Kolejne zdjęcie wykonane podczas spaceru po Warszawie śladami bohaterów powieści Hanny Ożogowskiej.

Listopad – PAŁAC KULTURY I NAUKI

Autorem zdjęcia jest Tomasz Mikołajczyk. Zdjęcie zostało obrócone w celu lepszego dopasowania kompozycji. Więcej zdjęć Pałacu autorstwa Hędrixa znaleźć można w poście Ogórkiem po Warszawie.

Grudzień – POMNIK NIKE

Autorem zdjęcia jest Gregorius71.

 

KALENDARZ DO POBRANIA

 

Kalendarz VarSavski 2018 został przygotowany do druku nawet na domowej drukarce w formacie A4.

Z doświadczenia polecamy wydruk na papierze o nieco wyższej gramaturze.

Radzimy ustawić wydruk wysokiej jakości o jaskrawej kolorystyce.

Plik kalendarza przygotowano w formacie PDF.

Wydrukowany kalendarz świetnie sprawdzi się wyeksponowany np. na podkładce z klipsem.

Zapraszamy do bezpłatnego pobierania i rozpowszechniania, jednak nie wyrażamy zgody na sprzedaż kalendarza w żadnej postaci.

 

 

PERSONALIZACJA

Chcieliśmy zaproponować także możliwość personalizacji kalendarza. Jeżeli ktoś miałby ochotę stworzyć kalendarz w podobnym stylu, wykorzystując do tego własne zdjęcia, prosimy odezwać się w tej sprawie pod adresem: [email protected] Trzy osoby, które się do nas zgłoszą, otrzymają kalendarz w pliku PDF, do którego będą mogły wstawić własne zdjęcia, a my wyczarujemy z nich grafiki podobne do tych, które zostały użyte w naszym kalendarzu. Na życzenie zaprezentujemy spersonalizowane kalendarze na naszej stronie. Zapraszamy!

 

Mamy nadzieję, że nasz Kalendarz VarSavski chociaż nieco umili 2018 rok naszym Czytelnikom.
Życzymy wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym roku!

 

2 Responses

  1. Marchevka

    Piękna sprawa, już się nie mogę doczekać Waszego nowego projektu! Powodzenia i szczęścia w nadchodzącym roku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *