Kalendarz VarSavski – Listopad

wpis w: Kalendarz VarSavski, SEZON 4 | 0

Zanim wszyscy zaczniemy złorzeczyć, że polska złota jesień odeszła z październikiem i nastała prawdziwa, listopadowa, jesienna plucha proponujemy Kalendarz VarSavski, a w nim kolejną garść aforyzmów i propozycji w Pozytywniku.

 

 

INFORMACJE TECHNICZNE

O informacjach technicznych odnośnie kroju pisma użytego w kalendarzu, wydruku i propozycji użytkowania kalendarza możecie przeczytać w pierwszej części wpisu, zachęcamy do pobierania, drukowania i zdzierania kartek kalendarza.

 

OLDSKULOWA KARTKA Z KALENDARZA

Kartka z kalendarza – stylizowana na oldskulową. Na kartce znajdziecie standardowe informacje związane z konkretnym dniem takie jak: dzień i tydzień roku czy wschody i zachody Słońca oraz Księżyca (przypominamy, że wschód i zachód Słońca podany jest według algorytmu czasu warszawskiego).

 

 

 

 

PRZYSŁOWIE

Jako że jesień to moja ulubiona pora roku, postanowiłam umieścić okienko z przysłowiami każdego dnia. Listopadowe przysłowia są ściśle związane z przepowiedniami zimy, warto więc śledzić przysłowia w listopadzie dzień po dniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

POZYTYWNIK

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi jesień, prawdopodobnie większość ludzi jej nie znosi, dlatego też wspólnie z Varsem, który wychodzi codziennie z domu o 6:30, przygotowaliśmy dla Was Pozytywnik – zbiór pozytywnie nastrajających myśli, które mają pomóc przetrwać jesienną słotę i nieco podnieść na duchu – przyda się w szczególności w ciągu szaro-burego listopada, który postanowiliśmy zamienić w fioletowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDARIUM WARSZAWSKIE

Kalendarium warszawskie, czyli wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni stuleci danego dnia listopada, jak co miesiąc każdego dnia miesiąca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOTATKI

Okienko Notatki pozwoli na umieszczenie najważniejszych wydarzeń dnia, o których nie wolno zapomnieć. My, jak zwykle, zaznaczamy miesięcznicę oraz WARSZAWSKIE ŚRODY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDARZ VARSAVSKI – KARTY I GRAFIKA – LISTOPAD

Karty oraz grafikę możecie pobierać (za darmo) i rozpowszechniać.

 

KARTY

GRAFIKA


 

Razem pokonamy jesienną chandrę!

Do zobaczenia za miesiąc przy okazji ostatniej części kalendarza!

 

 

 

 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *