Kalendarz VarSavski – Listopad

wpis w: Kalendarz VarSavski, SEZON 4 | 0

Zanim wszyscy zaczniemy złorzeczyć, że polska złota jesień odeszła z październikiem i nastała prawdziwa, listopadowa, jesienna plucha proponujemy Kalendarz VarSavski, a w nim kolejną garść aforyzmów i propozycji w Pozytywniku.

 

 

INFORMACJE TECHNICZNE

O informacjach technicznych odnośnie kroju pisma użytego w kalendarzu, wydruku i propozycji użytkowania kalendarza możecie przeczytać w pierwszej części wpisu, zachęcamy do pobierania, drukowania i zdzierania kartek kalendarza.

[break] 

OLDSKULOWA KARTKA Z KALENDARZA

Kartka z kalendarza – stylizowana na oldskulową. Na kartce znajdziecie standardowe informacje związane z konkretnym dniem takie jak: dzień i tydzień roku czy wschody i zachody Słońca oraz Księżyca (przypominamy, że wschód i zachód Słońca podany jest według algorytmu czasu warszawskiego).

 

[break] 

 

 

PRZYSŁOWIE

Jako że jesień to moja ulubiona pora roku, postanowiłam umieścić okienko z przysłowiami każdego dnia. Listopadowe przysłowia są ściśle związane z przepowiedniami zimy, warto więc śledzić przysłowia w listopadzie dzień po dniu.

 

 

 

 

 

 

 

[break] 

POZYTYWNIK

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi jesień, prawdopodobnie większość ludzi jej nie znosi, dlatego też wspólnie z Varsem, który wychodzi codziennie z domu o 6:30, przygotowaliśmy dla Was Pozytywnik – zbiór pozytywnie nastrajających myśli, które mają pomóc przetrwać jesienną słotę i nieco podnieść na duchu – przyda się w szczególności w ciągu szaro-burego listopada, który postanowiliśmy zamienić w fioletowy.

 

 

 

 

 

 

 

[break] 

KALENDARIUM WARSZAWSKIE

Kalendarium warszawskie, czyli wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni stuleci danego dnia listopada, jak co miesiąc każdego dnia miesiąca.

 

 

 

 

 

 

 

 

[break] 

 

NOTATKI

Okienko Notatki pozwoli na umieszczenie najważniejszych wydarzeń dnia, o których nie wolno zapomnieć. My, jak zwykle, zaznaczamy miesięcznicę oraz WARSZAWSKIE ŚRODY.

 

 

 

 

 

 

 

 

[break] 

KALENDARZ VARSAVSKI – KARTY I GRAFIKA – LISTOPAD

Karty oraz grafikę możecie pobierać (za darmo) i rozpowszechniać.

 

KARTY

GRAFIKA


 

Razem pokonamy jesienną chandrę!

Do zobaczenia za miesiąc przy okazji ostatniej części kalendarza!

 

 

 

 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.