Warszawa czyta: 13 pięter Filipa Springera

W dniach 11-15 maja 2016, podczas czwartej edycji akcji WARSZAWA CZYTA, miasto kolejny raz stanie się dyskusyjnym klubem książki. Tym razem Warszawa czyta kryminał mieszkaniowy – „13 pięter” Filipa Springera.

 

Warszawa czyta 13 pieter filipa springera

NASZ INDYWIDUALNY UDZIAŁ W AKCJI

Co roku bierzemy udział w akcji Warszawa czyta, uczestnicząc w wydarzeniach z kalendarium oficjalnie (prywatnie) i incognito (varsavsko), jednak zawsze staramy się też dodatkowo wspierać projekt na własną rękę. Jednym ze stałych punktów jest nasze wspólne, małżeńskie czytanie książek. Już od dawna mamy zwyczaj czytania razem jednej książki – Vars czyta, a Sava słucha – przeczytaliśmy w ten sposób już blisko 20 powieści. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spędzania wolnego czasu na wspólnej lekturze. Pogoda jest piękna, można wybrać się do parku i poczytać na ławce, łapiąc promienie wiosennego słońca. Wspólne czytanie przed snem także jest świetnym relaksem po całym dniu.

WARSZAWA CZYTA 13 PIĘTER FILIPA SPRINGERA

W tym roku zdecydowaliśmy się zaangażować w akcję w sposób praktyczny, postanowiliśmy podzielić się z warszawiakami i przyjezdnymi tym, co mamy najlepszego, czyli… książkami. Na początku roku udostępniamy 111 książek w akcji bookcrossingowej, rozwożąc je do bibliotek plenerowych w całej Warszawie. Z okazji akcji Warszawa czyta udostępniamy kolejne 15 powieści, w tym 3 egzemplarze kryminału, który jest tegoroczną gwiazdą projektu, czyli „13 pięter” Filipa Springera. Wszystkie książki zostały zarejestrowane na stronie bookcrossing.pl, o której z przykrością musimy napisać, że jest to jedna z gorzej zbudowanych i administrowanych stron, z jakimi mieliśmy do czynienia. I nie boimy się napisać tego wprost. Nijak nie zdołaliśmy usunąć zdublowanych, błędnie oznaczonych pozycji, ale to zostawiamy już administratorowi strony, chociaż nie jesteśmy pewni, czy zajmie się sprawą, skoro od stycznia nie dostaliśmy odpowiedzi na poprzednie prośby i zapytania… Ale nie mając wyboru, kontynuujemy rejestrowanie książek na ogólnopolskim portalu i uwalniamy książki. O wiele łatwiej jest zresztą tworzyć historię znalezionej książki niż ją uwolnić, od strony czytelników nie powinno więc być problemów.

Warszawa czyta_Filip Springer_13 pietro

Kryminał mieszkaniowy Springera „13 pięter” wpisuje się w Warszawę wyjątkowo dobrze. Po wojnie cała Polska odbudowywała swoją stolicę. Przez dziesięciolecia powstało wiele mniej i bardziej udanych projektów, które miały na celu rozwiązać problem mieszkaniowy. Bez skutku. Mamy 2016 rok, a DOM nie jest dobrem oczywistym, a luksusem. Od 10 lat mieszkamy z mężem w niespełna 29 m2, póki co bez szans na większy metraż, ponieważ prowadząc działalność gospodarczą, jesteśmy dla banku mniej wiarygodni pod względem finansowym niż nastolatek pracujący dorywczo w multipleksie… Ale na głowę nam nie kapie, przynajmniej odkąd wspólnota wyremontowała dach (co miesiąc płacimy fundusz remontowy), więc nie jest znów tak źle. W gorszej sytuacji są ludzie oszukani lub naciągani przez deweloperów, płacący horrendalne kredyty z niebotycznymi odsetkami. W przedstawionych przez Springera opowieściach czytelnik zetknie się z takimi historiami, że na koniec solennie podziękuje za to, co ma, nawet jeżeli ma stosunkowo niewiele.

 

„13 pięter” uwalniamy w następujących punktach:

Chłodna 25

Park Moczydło biblioteka plenerowa

Park Szymańskiego biblioteka plenerowa

 

A oto pozostałe pozycje książkowe, które umieścimy na półkach bookcrossingowych. Wszystkie książki pochodzą z naszych indywidualnych zasobów oraz zostały nam przekazane przez naszych znajomych w ramach akcji bookcrossingowej – bardzo dziękujemy! Nie jest to więc bynajmniej żaden sponsorowany post.

GREEN CAFFÈ NERO

al. Solidarności 117

Warszawa czyta_Dzieci z Bullerbyn_Astrid Lindgren

Warszawa czyta_Danielle Steel_Album rodzinny

Warszawa czyta_Klub kapielowy angielskich dam_zitwer

Warszawa czyta_Rowiesniczki_tubylewicz

Warszawa czyta_Michael Ridpath_Makler

Warszawa czyta__birkegaard_biblioteka cieni

CHŁODNA 25

klubokawiarnia ul. Chłodna 25

Warszawa czyta_Anna Fryczkaowska_Z grubsza_wenus

Warszawa czyta_Ashton lee wisniowy klub ksiazki

Warszawa czyta_izabela sowa_blagierka

Warszawa czyta_Niebezpieczne_zwiazki

warszawa czyta_james canon_opowiesci z miasta wdow i kroniki

Warszawa czyta_john grisham_lawa przysieglych

Mamy nadzieję, że zarówno „13 pięter” Filipa Springera, jak i pozostałe książki znajdą swoich czytelników i nasze uwolnione książki doczekają się wreszcie jakiejś bookcrossingowej historii.

Warszawa czyta, a więc dziękujemy organizatorom akcji za zaangażowanie i sięgamy po książkę!

Życzymy udanej lektury!

vars_i_sava maly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *