Wiosenny bookcrossing z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

wpis w: Bookcrossing, Sezon 6 | 0

Z nadejściem wiosny serwujemy kolejne uwalnianie książek, czyli wiosenny bookcrossing. Tym razem jest to edycja wyjątkowa, ponieważ wszystkie książki udostępniła Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka bestsellerowej serii „Cukiernia pod Amorem”. Wśród uwolnionych książek jest siedem powieści pani Małgorzaty oraz trzy książki pochodzące z prywatnej biblioteki państwa Małgorzaty i Wojciecha Adamczyków. Wytypowaliśmy dziewięć punktów, w których uwolniliśmy przekazane książki. Każda z powieści autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk opatrzona jest dedykacją i autografem. Wszystkie książki oznaczone są naklejką z informacją na temat bookcrossingu oraz qr kodem, dzięki któremu można śledzić historię podroży książki na naszej stronie. Czytajmy na wiosnę!

wiosenny bookcrossing

WIOSENNY BOOKCROSSING

Polska strona bookcrossingowa jest jedną z gorzej skonstruowanych stron, z jakimi mieliśmy do czynienia. Właściwie nie zdarzyło się, żebyśmy mogli bez problemów zarejestrować na niej książki do uwolnienia. Tym razem również wystąpił błąd, który uniemożliwiał jakiekolwiek działania. Po wielu próbach napisaliśmy (kolejny raz) zażalenie do administratorów strony (nigdy nie dostaliśmy odpowiedzi), a uwalniane książki zmuszeni jesteśmy wstawić po prostu na naszą stronę. Nie mamy cierpliwości, żeby bawić się w kotka i myszkę z nieudolnie skonstruowanym portalem, już i tak zmarnowaliśmy mnóstwo energii i czasu. Książki przekazane przez panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk prezentujemy więc poniżej, nie mają one co prawda numeru BIP, jednak każda powieść opatrzona jest qr kodem, co z pewnością ułatwi stworzenie historii podróży, jeżeli tylko znajdą się chętni do jej utworzenia. Informacje związane z odnalezieniem oraz uwolnieniem książek można wstawiać w komentarzu. Opisy książek pochodzą z okładek lub/i stron wydawców.

Książki uwolnione zostały w bibliotekach plenerowych w parkach oraz na półkach bookcrossingowych, które znajdują się w lokalach sieci kawiarni Green Caffè Nero. Jedna z książek powędrowała aż do Twierdzy Modlin. Mamy nadzieję, że wszystkie książki trafią w ręce Czytelników i wielbicieli twórczości Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, która była tak miła i przekazała nam na akcję bookcrossingową nie tylko powieści własnego autorstwa, ale także trzy książki pochodzące z prywatnych zbiorów. Pani Małgorzato, serdecznie dziękujemy!

Powieści zostały przekazane na początku roku, jednak czekaliśmy na lepszą pogodę, żeby mieć pewność, że książki nie zostaną zniszczone przez deszcz albo wilgoć.

Wiosenny bookcrossing ruszył więc pełną parą!

wiosenny bookcrossing autograf Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk
wiosenny bookcrossing autograf Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk
wiosenny bookcrossing
Wiosenny bookcrossing z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

FORTUNA I NAMIĘTNOŚCI – KLĄTWA

Fortuna i Namiętności Klątwa Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna oskarżona o czary. Przed śmiercią rzuca klątwę na winnych swojej krzywdy. Odtąd pech nie przestanie im towarzyszyć…
Tymczasem w kraju zaczyna się gorący czas: śmierć króla Augusta II i wolna elekcja. Dwa przeciwne obozy zjeżdżają do Warszawy, by wybrać następcę. W tym barwnym okresie historycznym toczą się losy dwóch bohaterek: skromnej Zofii i namiętnej Cecylii. Która z nich skradnie serce zuchwałego infamisa?

MIEJSCE UWOLNIENIA: BIBLIOTEKA PLENEROWA W PARKU MOCZYDŁO

FORTUNA I NAMIĘTNOŚCI – ZEMSTA

Fortuna i namiętnosci Zemsta Malgorzata Gutowska-Adamczyk

Drugi tom nowej serii „Fortuna i namiętności”.

Sytuacja polityczna w Polsce coraz bardziej się komplikuje. Do kraju wkracza armia rosyjska, a zwolennicy Augusta III i Stanisława Leszczyńskiego dzielą się na wrogie obozy. Nie pozostaje to bez wpływu na zwykłych ludzi, którzy tracą nie tylko majątki, lecz przede wszystkim bliskich zaangażowanych w działania zbrojne. Zofia z lękiem przyjmuje do wiadomości decyzję ukochanego o przyłączeniu się do walki. Tym bardziej, że zagrożeniem okazuje się nie tylko wróg, lecz także skłonna do intryg rywalka… Czy skromnej młodej wdowie uda się z nią wreszcie wygrać? I czy klątwa „czarownicy” wypełni się do końca?

Fascynujące bohaterki, pełna namiętności fabuła, szybkie tempo, częste zwroty akcji – tej serii nie można przegapić!

MIEJSCE UWOLNIENIA: BIBLIOTEKA PLENEROWA W PARKU MOCZYDŁO

KALENDARZE

Kalendarze Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Piękna i pełna osobistych wątków powieść o dzieciństwie.

„Masz siostrę!” – radosny okrzyk babci wybudził ją w październikowy poranek. To pierwsze, mocno utrwalone wspomnienie dziewczynki. Odtąd była starszą siostrą, mądrzejszą, odpowiedzialną. Jako sześciolatka zaczęła swoją drogę do dorosłości. Wakacje co roku spędzała u dziadków na wsi. Całe dnie biegała boso po trawie, bawiła się ze zwierzętami, pomagała babci, prowadząc z nią długie rozmowy.

Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zabiera nas w podróż do małego podwarszawskiego miasta i mazowieckiej wsi, ukrytych w nich wspomnień, obrazów, wrażeń i ludzi. Dorosła kobieta – której synowie opuszczają właśnie rodzinne gniazdo – opowiada historię dziewczynki i odkrywa piękno zwyczajnych rzeczy. Rozmowa przy stole, rodzinna wyprawa pociągiem do sąsiedniej miejscowości, uścisk dłoni najbliższych. Potrafiły przynieść wielką radość i były – może wciąż są – na wyciągnięcie ręki.

Kalendarze to mądra opowieść, która pokazuje, że spokojne i z pozoru nudne życie potrafi być wielkim darem.

MIEJSCE UWOLNIENIA:TWIERDZA MODLIN

SERENADA, CZYLI MOJE ŻYCIE NIECODZIENNE

Serenada, czyli moje życie niecodzienne Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Serenada to pełna wdzięku i błyskotliwa zabawa konwencją komedii romantycznej, w której humor i uczucia są zmieszane w idealnych proporcjach.

Życie trzydziestoletniej Kasi, niespełnionej aktorki Białostockiego Teatru Lalek, odmienia się nagle podczas pewnej podróży pociągiem. Zostaje dostrzeżona przez członka ekipy pracującej przy popularnym serialu „Życie codzienne”. Takiej szansy nie może zmarnować. Wkrótce zastąpi odtwórczynię głównej roli. Jak się okaże, nie tylko na planie filmowym…

Czy uczuciowa i szczera dziewczyna z Podlasia odnajdzie się w pełnym fałszu świecie mediów, celebrytów i czerwonych dywanów? Czy będzie umiała rozpoznać prawdziwą miłość?

MIEJSCE UWOLNIENIA:
BIBLIOTEKA PLENEROWA NA OSIEDLU PRZYJAŹŃ

NIEBIESKIE NITKI

Niebieskie nitki Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Szesnastoletnia Linka nie umie się pogodzić z rozwodem rodziców. Czuje, że ojciec ją zdradził, a z matką nie może się dogadać. Na domiar złego musi się przeprowadzić do zrujnowanego dworku babci i prababci. W pełnym życzliwości i ciepłych wspomnień otoczeniu Linka próbuje na nowo poukładać sobie życie. Ale czy serdeczność najbliższych kobiet wystarczy? Wrażliwa dziewczyna szuka ukojenia w sztuce, nieoczekiwanym wsparciem staje się korespondencja ze sławnym pisarzem. Wirtualną znajomość z tym intrygującym mężczyzną nawiązuje także matka Linki…

„Niebieskie nitki” to pełna uroku opowieść o przyjaźni, potrzebie miłości i akceptowaniu własnych wyborów.

MIEJSCE UWOLNIENIA: BIBLIOTEKA PLENEROWA W PARKU SZYMAŃSKIEGO

WYSTARCZY, ŻE JESTEŚ

Wystarczy, że jesteś Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie w życiu szczęście i miłość. Zapamiętale czyta „Zmierzch” i skrycie marzy o wielkim, wyjątkowym uczuciu oraz księciu, zbyt doskonałym, by mógł być prawdziwy. Idealny chłopak rodzi się w wyobraźni dziewczyny i żyje w świecie wirtualnym, w prowadzonym przez nią blogu. Czy rzeczywistość może się upodobnić do marzeń?

MIEJSCE UWOLNIENIA: BIBLIOTEKA PLENEROWA W PARKU PRZY BAŻANTARNI

220 LINII

220 linii Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Mikołaj, pasjonat gry na perkusji, rozpoczyna naukę w gimnazjum i otrzymuje swoją pierwszą Warszawską Kartę Miejską. Staje się ona jego biletem do dorosłości – chłopak może teraz samodzielnie, bez kontroli rodziców, poruszać się po stolicy. Przemierzając trasy 220 li­nii autobusowych, nie tylko poznaje swoje miasto, lecz także odkrywa wartość prawdziwej przyjaźni i przeżywa pierwszą miłość. Za sprawą swojego muzycznego talentu znajdzie nowych, intrygujących znajomych. Czy uda mu się spełnić marzenie o założeniu prawdziwego zespołu?

MIEJSCE UWOLNIENIA: GREEN CAFE NERO al. Solidarności 117 (PARTER)

A oto trzy dodatkowe powieści udostępnione przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, które obejmują tegoroczny wiosenny bookcrossing:

PAULA HAWKINS – DZIEWCZYNA Z POCIĄGU

PAULA HAWKINS – DZIEWCZYNA Z POCIĄGU

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

MIEJSCE UWOLNIENIA: GREEN CAFE NERO ul. Warecka 4/6 (METRO ŚWIĘTOKRZYSKA)

MARGARET ATWOOD – OPOWIEŚĆ PODRĘCZNEJ

MARGARET ATWOOD – OPOWIEŚĆ PODRĘCZNEJ

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość. Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Na podstawie powieści powstał znakomity serial pod tym samym tytułem.

MIEJSCE UWOLNIENIA: GREEN CAFE NERO ul. Marszałkowska 124

ELIZABETH STROUT – OKRUCHY CODZIENNOŚCI

ELIZABETH STROUT – OKRUCHY CODZIENNOŚCI

Nigdy nie przeprasza. Arogancka, silna i bezceremonialna. Taka z pozoru jest Olive Kitteridge, surowa nauczycielka matematyki, oschła żona, despotyczna matka. Z okruchów codziennych wydarzeń można jednak złożyć obraz niejednoznacznej, fascynującej osoby. Poprzez losy Olive i innych mieszkańców niewielkiego miasteczka na Wschodnim Wybrzeżu autorka buduje mikroświat ludzkich lęków i pragnień.

Prawda psychologiczna, mistrzowski warsztat i misternie skonstruowana narracja zjednały Elizabeth Strout uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników. Książka nagrodzona Pulitzerem w 2009 roku.

MIEJSCE UWOLNIENIA: GREEN CAFE NERO al. Jana Pawła II 18 (RONDO ONZ)

Wiosenny bookcrossing z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk to prawdziwa gratka dla wszystkich Czytelników, zachęcamy więc do wyruszenia na poszukiwania uwolnionych książek i życzymy dobrej lektury! Autorce jeszcze raz gorąco dziękujemy za udostępnione książki.

VarSavskie pozdrowienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *