29 lutego – poczuj magię tego wyjątkowego dnia

wpis w: kuriozum, SEZON 3 | 0

29 lutego – wszyscy wiemy, że to szczególny dzień, wszak dostajemy go tylko raz na cztery lata. Warto wykorzystać taki prezent i spróbować zrobić coś niezwykłego. Może coś, na co nie mamy czasu w inne dni albo nawet nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że właśnie to my moglibyśmy zrobić coś podobnego? Akcja Zrób to w Warszawie tego dnia nabiera dodatkowej mocy!

jesli przygoda nie czeka za drzwiami wyjdz oknem

 

 ODWIEDŹ WSZYSTKIE STACJE METRA

Jako że aura ostatnio szaleje, raz śnieg, raz grad, raz deszcz, to może warto wykorzystać fakt, że mamy w Warszawie metro (nawet dwie linie, wow!) i chociaż na trochę uciec przed tą zmienną pogodą? Widziałeś kiedykolwiek po kolei wszystkie stacje metra? Jaką mają kolorystykę, jak są zaprojektowane i zbudowane? Czy zawsze sobie tylko obiecujesz, że kiedyś je porównasz? Wiadomo, że daleko nam do londyńskiego czy nowojorskiego metra, mimo wszystko warto wybrać się na taką podziemną wycieczkę i samemu zobaczyć stacje, które malował Grzegorz Markowski, tę wyróżnioną przez CNN, tę przypominającą nagrobek oraz te wyglądające, jakby były zaprojektowane przez pięciolatków. My już taką wycieczkę mamy za sobą, podrzucamy kilka zdjęć.

stacja metra 8
stacja metra 5
stacja metra 4
stacja metra 7

 

SPAŁASZUJ SŁYNNEGO PĄCZKA Z GÓRCZEWSKIEJ

Próbowałeś kiedyś, jak smakują te kultowe pączki, po które w Tłusty Czwartek kolejka ustawia się już o 3 nad ranem? Warto sprawdzić, o co tyle szumu. Co prawda w inne dni kolejka też bywa niemała, ale może w tak wyjątkowy dzień, jak 29 lutego, warto swoje odstać? Tym bardziej, że cukierni przyznano w zeszłym roku tytuł Pączka Roku. Pracownia Cukiernicza Zagoździński mieści się przy Górczewskiej 15, otwarta jest od poniedziałku do soboty, zaczynają o 9:00, zamykają po sprzedaniu ostatniego pączka, czyli w tygodniu około godziny 14:00-16:00, a w sobotę między 13:00 a 14:00.

 

 

WYBIERZ JAKIŚ ODJECHANY KAPELUSZ!

Pracownia Kapeluszy Marta Ruta to miejsce niesamowite! Jeżeli chcecie zaszaleć, to koniecznie przejdźcie się po mieście w takim zawadiackim kapeluszu! Solec 97, czynne od poniedziałku do piątku między 11:00 a 18:00. Wbijajcie!

zawiadiackie kapeluszeskrin pochodzi z profilu na fb

 

POLICZ OKNA W JAMNIKU

Padła kiedyś taka propozycja, żeby policzyć wszystkie klatki w Jamniku (zwanym też Tasiemcem, Długasem, Mrówkojadem czy Deską), czyli w bloku o długości 508 m, mieszczącym się on przy Kijowskiej 11. Policzenie klatek to jednak pikuś w porównaniu do… okien. Kto się nudzi aż tak bardzo, żeby je policzyć w tym zwariowanym dniu?

 

 

SPĘDŹ NOC W KAPSULE

Jeżeli nie masz czasu na zrobienie czegoś odjechanego w ciągu dnia, to może chociaż w nocy? W Wilson Hostel przy Felińskiego 37 goście sypiają m.in. w kapsułach, co może być naprawdę ciekawym doświadczeniem.

pokoj kapsulowyzdjęcie pochodzi ze strony internetowej hostelu

 

BĄDŹ JAK BRYGIDA Z KILDARE I… OŚWIADCZ SIĘ SWOJEMU MĘŻCZYŹNIE!

oswiadczyny po irlandzkuA na koniec coś dla odważnych dziewczyn – jeżeli czujesz, że Twój partner ociąga się z oświadczynami albo jest nieśmiały, to możesz skorzystać ze starej, irlandzkiej tradycji, według której 29 lutego to kobiety oświadczały się mężczyznom. Panowie mogli odmówić, ponoć miał to wyrażać pocałunek złożony na doni, któremu towarzyszyło lekkie dmuchnięcie. Oprócz tego kawaler musiał się jeszcze wykupić, niektóre źródła podają kwotę jednego funta, a inne – podarunek w postaci jedwabnej sukni lub rękawiczek.

Dziś jest zresztą znakomity moment na obejrzenie filmu Oświadczyny po irlandzku, zabawnej komedii romantycznej, którą warto zobaczyć choćby ze względu na przepiękne krajobrazy oraz kolor włosów głównej bohaterki!

 

 

 

 

A Ty masz jakieś plany na 29 lutego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *