Kalendarz VarSavski – Czerwiec

wpis w: Kalendarz VarSavski, SEZON 4 | 0

Kalendarz VarSavski – czerwiec na zapowiadający się po afrykańsku początek lata.

 

Kalendarz varsavski – czerwiec 

 

INFORMACJE TECHNICZNE

O informacjach technicznych odnośnie czcionki, wydruku i propozycji użytkowania kalendarza możecie przeczytać w pierwszej części wpisu.

 

OLDSKULOWA KARTKA Z KALENDARZA

Kalendarz varsavski – czerwiecKartka z kalendarza – stylizowana na oldskulową. Znajdziecie na niej standardowe informacje, a oprócz tego także życzenia z okazji jakiegoś nietypowego święta. 8 czerwca swoje święto obchodzi Vars :)

Przypominamy, że wschód i zachód słońca podany jest według algorytmu czasu warszawskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CYTAT Z L.M. MONTGOMERY

Kalendarz varsavski – czerwiecDługo zastanawiałam się, czy Kalendarz VarSavski powinien zawierać te cytaty, są one bowiem bardzo ukierunkowane. Nie każdy od razu musi lubić Montgomery! Ja jednakowoż uwielbiam, dlatego więc stwierdziłam, że jeden miesiąc musi zostać poświęcony twórczości Maud z Wyspy Księcia Edwarda.

Cytaty pochodzą głównie z serii o Ani, trafiają się także te z Emilki i Złotego zamku. Nie rościmy sobie żadnych praw do żadnego z cytowanych fragmentów, wszelkie prawa autorskie nalezą do spadkobierców pisarki. Wstawiam je do kalendarza, aby podkreślić moje uwielbienie dla twórczości Montgomery.

 

 

 

 

 

PRZYSŁOWIE

Kalendarz varsavski – czerwiec

Przysłowia to coś, czego absolutnie nie może zabraknąć w naszym kalendarzu! Czerwcowe przysłowia związane z pogodą przynoszą dużo słońca. Jak dla mnie – zdecydowanie za dużo, ale większość powinna być zadowolona.

 

 

 

 

 

 

MĄDROŚCI CHIŃSKIE

Kalendarz varsavski – czerwiecOprócz polskich porzekadeł związanych z pogodą w tym miesiącu zdecydowaliśmy się także wstawić do kalendarza z Mądrościami chińskimi,. Czy faktycznie wywodzą się z tradycji chińskiej? Tego zagwarantować nie możemy, ale przyznać trzeba, że zebrane złote myśli skłaniają do refleksji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDARIUM WARSZAWSKIE

Kalendarz varsavski – czerwiecKalendarium warszawskie jest stałym elementem kalendarza w tym roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WARSZAWSKIE CIEKAWOSTKI

Kalendarz varsavski – czerwiecOkienko z Warszawskimi Ciekawostkami zawiera QR kod, pod którym kryje się coś interesującego – film, blog albo strona, na która z całą pewnością warto zajrzeć, żeby dowiedzieć się czegoś interesującego o stolicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 TWOJE NOTATKI

Kalendarz varsavski – czerwiecJesteśmy bardzo ciekawi, co wpisujecie w okienko przeznaczone na notatki… My przede wszystkim mamy oznaczone  WARSZAWSKIE ŚRODY oraz miesięcznice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDARZ VARSAVSKI – CZERWIEC – KARTY I GRAFIKA

Karty oraz grafikę możecie pobierać (za darmo) i rozpowszechniać.

 

KARTY

GRAFIKA

 

Kalendarz varsavski – czerwiec 

 

Do zobaczenia za miesiąc!

 

vars-sava

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *